Tel. +48 601 556 487 info@ekopro-grupa.pl

Stała obsługa

Proponowany przez Grupę EKOPRO outsourcing środowiskowy to szereg kompleksowych usług, które pozwalają na spełnienie wszystkich wymaganych norm wynikających z przepisów prawa ochrony środowiska. W Grupie EKOPRO wszyscy jesteśmy praktykami, wyróżnia nas wiedza, doświadczenie oraz indywidualne podejście do potrzeb klientów. Dzięki temu świadczymy kompleksowe usługi, które przyczyniają się do zwiększenia świadomości ekologicznej przedsiębiorstw.

Aby proponowana ochrona środowiska dla firm była skuteczna i prawidłowo wdrożona, w Grupie EKOPRO zrzeszamy zespół specjalistów, którzy czuwają nad całością prac. Zapraszamy do kontaktu!

Outsourcing środowiskowy – zachęcamy do skorzystania z kompleksowej oferty Grupy EKOPRO

Outsourcing środowiskowy  proponowany przez Grupę EKOPRO to dla wielu firm szansa na wdrożenie rozwiązań zgodnych z przepisami i założeniami ochrony środowiska. Ekologia oraz zrównoważony rozwój jest dla nas niezwykle istotny. Ochrona środowiska to nie tylko dodatkowy koszt, ale także nowe możliwości!

Kompleksowe usługi obejmują kilka różnych płaszczyzn, na których działamy w ramach stałej obsługi.

Konsulting i doradztwo środowiskowe

Doradztwo środowiskowe, które proponujemy w Grupie EKOPRO skupia się między innymi na:

● bieżącej kontroli terminowości posiadanych przez organizację decyzji, pozwoleń z zakresu ochrony środowiska wymaganych bezwzględnie przepisami prawa,

● monitorowaniu bieżących oraz planowanych zmian w przepisach prawnych w ochronie środowiska,

● bieżącym doradztwie telefonicznym i mailowym związanym z działalnością organizacji w zakresie ochrony środowiska i gospodarki o obiegu zamkniętym,

● wdrażaniu procesów i zarządzaniu procesami funkcjonowania gospodarki o obiegu zamkniętym (GOZ),

● pomoc i doradztwie w zakresie wdrażanych projektów inwestycyjnych dotyczących ochrony środowiska i gospodarki o obiegu zamkniętym,

● przygotowywaniu i wdrażaniu działań oraz procedur niezbędnych do prawidłowego i zgodnego z przepisami prawa funkcjonowania organizacji w obrębie GOZ.

W ramach podjętych przez nas działań możemy stworzyć również raport/prezentację/opis zrównoważonego rozwoju oraz na bieżąco uaktualniać materiał uwzględniając trendy GOZ.

Szkolenia dla pracowników i przedsiębiorców

Ochrona środowiska w firmie powinna zacząć się od zwiększenia świadomości i zrozumienia, jak ważny jest to temat. Jako eksperci w kwestii  wdrażania nowoczesnych zgodnych z przepisami rozwiązań, prowadzimy między innymi:

● szkolenia indywidualne związane z profilem działalności przedsiębiorstwa z ochrony środowiska oraz GOZ,

● szkolenia cykliczne on-line z GOZ i ochrony środowiska.

Aby w pełni wykorzystać outsourcing – ochrona środowiska powinna rozpocząć się od zwiększenia wiedzy i świadomości w ekologicznych zagadnieniach.

Pomoc prawna kancelarii ekologicznej

Podczas wdrażania nowych ekologicznych rozwiązań z zakresu ochrony środowiska niezbędna jest pomoc, którą zapewnia dział prawny Grupy EKOPRO.

W ramach outsourcingu zapewniamy:

● wsparcie prawne i analizy prawne w zakresie ochrony środowiska i GOZ,

● reprezentowanie organizacji w kontaktach z podmiotami zewnętrznymi w zakresie ochrony środowiska w tym z urzędami, organami administracji publicznej oraz instytucjami ds. ochrony środowiska,

● terminowe sporządzanie wymaganych przepisami sprawozdań (odpady, emisja, opakowania, recykling, Kobize, LUCID itp.),

● pomoc w przygotowaniu organizacji do przeprowadzanych przez uprawnione do tego podmioty kontroli z zakresu ochrony środowiska, reprezentowania w trakcie kontroli oraz pomocy w realizacji zaleceń pokontrolnych.

Grupa EKOPRO zapewnia również wsparcie przedsiębiorstwom, które już borykają się z problemami prawnymi w wyniku niewłaściwego wdrożenia przepisów. Niezapowiedziana kontrola, która wykazała nieprawidłowości, kara finansowa lub obowiązek pisemnej odpowiedzi na pismo wzywające do wyjaśnień – w takich sytuacjach pomoc doświadczonego zespołu znającego prawo jest nieoceniona. Jeśli zdecydują się Państwo na współpracę z Grupą EKOPRO, również będziecie mogli skorzystać z rzetelnej wiedzy prawniczej. Kancelaria prawna – ochrona środowiska

Co jeszcze możemy zaproponować jako Grupa EKOPRO?

Na proponowany przez naszą firmę outsourcing środowiskowy składają się również inne usługi z zakresu ochrony środowiska. Wśród nich należy szczególnie wymienić:

● nadzorowanie ewidencji odpadów w systemach sprawozdawczych oraz ewidencji opakowań, recyklingu i emisji zanieczyszczeń,

● analizę wprowadzania opakowań na rynkach zagranicznych w obrębie Unii Europejskiej,

● bieżącą kontrolę kosztów ponoszonych przez organizację w zakresie ochrony środowiska oraz projektowanie rozwiązań GOZ,

● okresowe kontrole w zakresie przestrzegania przepisów dotyczących ochrony środowiska,

● wdrożenie innowacyjnych działań na rzecz poprawy środowiska naturalnego,

● obliczenie śladu węglowego organizacji.

Jako eksperci w dziedzinie ochrony środowiska, mamy możliwość i odpowiednie uprawnienia, by przeprowadzić audyt LUCID, audyt opakowaniowy lub audyt środowiskowy. Takie działania wskażą nieprawidłowości lub nieścisłości, zanim zrobi to kontrola organów państwowych. Zaproponujemy i wdrożymy kompleksowe rozwiązania, by Państwa firma mogła uniknąć negatywnych konsekwencji finansowych.

Dlaczego warto wykorzystać outsourcing środowiskowy w swoim biznesie?

Outsourcing środowiskowy to wciąż rozwijający się obszar. Jednak już teraz warto skorzystać z naszych usług i wdrożyć nowoczesne rozwiązania, które pozwolą na rozwój biznesu. Co zyskają Państwo wybierając Grupę EKOPRO? Wśród korzyści należy wymienić przede wszystkim:

● wsparcie doświadczonego zespołu, który wdroży nowoczesne rozwiązania oraz pomoże rozwiązać ewentualne problemy,

● szkolenia dla pracowników i przedsiębiorców, by zwiększać świadomość w kwestii ochrony środowiska,

● indywidualnie dopasowanie rozwiązania i zalecenia stworzone specjalnie na potrzeby Państwa biznesu,

● nadzór i doradztwo przez cały okres trwania umowy,

● przejęcie przez Grupę EKOPRO obowiązków związanych z ochroną środowiska, dzięki czemu Państwo mogą skupić się na tym co naprawdę ważne – na rozwoju biznesu i zwiększaniu zysków.

Dostarczamy rozwiązania tak, aby ochrona środowiska w firmie produkcyjnej, transportowej, gastronomicznej lub innej była wdrażana na najwyższym możliwym poziomie. Zielony Ład i wiele innych przepisów to mnóstwo nowych wyzwań dla organizacji. Z nami nie tylko wypełnią Państwo obowiązki, dzięki odpowiednio szybkiemu planowaniu, ale już dziś przedsiębiorstwo ma szansę osiągnąć przewagę konkurencyjną nad resztą branży. Ochrona środowiska to nie tylko dodatkowy koszt, ale i nowe możliwości!

 

Eksperci Grupy EKOPRO pozostają do Państwa dyspozycji

Wiemy, jak skomplikowane mogą być przepisy i wytyczne w kwestii ochrony środowiska i gospodarki o obiegu zamkniętym. W Grupie EKOPRO wierzymy jednak, że nie ma odpadów są surowce.

Warto stawiać na nowoczesne, ekologiczne rozwiązania, zanim jako pierwsza zacznie stosować je konkurencja. Zachęcamy do kontaktu, by poznać szczegóły oferty.

Gotowy do współpracy?

Szukamy ambitnych projektów, które zrewolucjonizują branże

Grupa EKOPRO Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Kazimierza Wielkiego 18
65-047 Zielona Góra

REGON: 366350251
NIP: 9731035503
KRS: 0000658712

E-mail: info@ekopro-grupa.pl
Tel: +48 601 556 487

Godziny pracy:
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 16:00

Copyright © 2024 Grupa EKOPRO sp. z o.o.