Prawo ochrony środowiska, doradztwo środowiskowe i audyt środowiskowy to podstawy działalności GRUPY EKOPRO.
Nasi Klienci to korporacyjne organizacje, ale również dynamicznie rozwijające się duże, średnie i małe przedsiębiorstwa.

Traktujemy wprowadzenie MODELU GOZ – modelu gospodarki o obiegu zamkniętym nie tylko jako obowiązek, ale przede wszystkim jako tworzenie nowych obszarów i możliwości w transformacji naszych przedsięiorstw w kierunku modelu GOZ. Nasze wieloletnie doświadczenie zebrane u Klientów, z którym możemy się z Wami podzielić, z pewnością pomoże Wam w dostosowaniu się do dzisiejszych wymagań rynkowych, administracyjnych oraz prawnych w obszarze ochrony środowiska i klimatu.

 

Od 2015 roku działamy na rynku polskim jako firma rodzinna. Mamy pozycję zaufanego partnera oferując kompleksową obsługę przedsiębiorstw współpracując z takimi partnerami jak INTERZERO ALBA GROUP, TAKE-E-WAY GmbH, DER GRÜNE PUNKT GmbH w zakresie realizacji obowiązków wynikających z przepisów Rozszerzonej Odpowiedzialności Producenta na terenie Unii Europejskiej i Polski.

to kompletne i systemowe rozwiązania w zakresie stałej i zadaniowej obsługi przedsiębiorstw w polskich systemach sprawozdawczo-rejestrowych BDO (baza danych o produktach i opakowaniach oraz o gospodarce odpadami) oraz KOBiZE (Krajowy Ośrodek Bilansowania i Zarządzania Emisjami). Nasza usługa konsultingowa jest indywidualnie dopasowana do potrzeb i wymagań każdego przedsiębiorstwa. Nadzorujemy wszystkie procesy związane z gospodarką odpadami, gospodarką opakowaniami oraz gospodarką emisjami powiązane z bieżącą działalnością oraz sprawozdawczością w przedsiębiorstwach. 

Jako EKOPRO RECYKLING zamykamy przepływ surowców w modelu Gospodarki Obiegu Zamkniętego/MODEL GOZ. Jesteśmy również wiodącym przedsiębiorstwem skupiającym tworzywo HDPE na terenie Unii Europejskiej mającym za kluczowych partnerów takie firmy jak SSI SCHAFER GROUP i ETH OAM GRUPPE.

Pomagamy przedsiębiorcom wprowadzającym produkty w opakowaniach, jak również przedsiębiorcom wprowadzającym urządzenia elektryczne, elektroniczne, baterie i akumulatory w realizacji obowiązków na terenie Niemiec oraz innych krajów Unii Europejskiej. Rejestrujemy, nadzorujemy i wspieramy przedsiębiorców przez cały rok z rozliczeniami i raportami.

Reprezentujemy swoich Klientów przed organami administracyjnymi ochrony środowiska, urzędami, instytucjami oraz sądami powszechnymi i sądami administracyjnymi. Świadczymy usługi doradcze, eksperckie i procesowe oraz sporządzamy opinie prawne w celu wyjaśnienia problemów w bieżącej działalności przedsiębiorstw w obszarze szeroko rozumianej ochrony środowiska.

zajmuje się doradztwem w zakresie projektowania opakowań oraz produktów mającym na celu kontrolowanie ich odzysku jako surowca, kontrolowaniem ich całego łańcucha dostaw, ograniczaniem zapotrzebowania na energię, redukcją emisji zanieczyszczeń i gazów cieplarnianych, podnoszeniem świadomości ekologicznej społeczeństwa. 

Wspólnie z naszymi Klientami szukamy w ich przedsiębiorstwach innowacyjnych rozwiązań w zakresie gospodarki odpadami, opakowaniami i emisjami, które przyczynią się do tworzenia nowych możliwości w zakresie oszczędności surowcowej, zasobowej i emisyjnej oraz skracaniu łańcucha dostaw.

Pomagamy przedsiębiorstwom i przedsiębiorcom, we wszystkich działaniach ekologicznych mających na celu przygotowanie strategii wprowadzania produktu na rynek, jego promocji, jak również kreowania pozytywnego ekologicznego wizerunku zarówno produktu, marki i przedsiębiorstwa.

Ekografika odnosi się najczęściej do komunikacji marketingowej przy prezentacji otoczeniu przedsiębiorstwa środowiskowych walorów usługi, produktu czy też środowiskowej orientacji właściciela marki. Dlatego pomagamy naszym Klientom w projektowaniu grafiki stron internetowych, materiałów marketingowych, produktów oraz opakowań z wykorzystaniem przyjaznych materiałów i surowców przy tworzeniu wizerunku i promocji swojej marki.

Jacek Adamczak

,,Świadomi przedsiębiorcy zawsze uwzględniają w strategii rozwoju interes społeczny oraz ochronę środowiska”

Tomasz Nalewa

,,Odpowiedzialność ekologiczna w funkcjonowaniu każdego przedsiębiorstwa musi być dzisiaj wartością uniwersalną’’

Adrian Szejna

,,Prawo do życia w czystym środowisku jest dzisiaj nieodłącznym prawem każdego człowieka i każdej istoty na ziemi”

Gotowy do współpracy?

Szukamy ambitnych projektów, które zrewolucjonizują branże

Grupa EKOPRO Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Kazimierza Wielkiego 18
65-047 Zielona Góra

REGON: 366350251
NIP: 9731035503
KRS: 0000658712

E-mail: info@ekopro-grupa.pl
Tel: +48 601 733 373

Godziny pracy:
Poniedziałek - Piątek: 9:00 - 16:00

Copyright © 2023 Grupa EKOPRO sp. z o.o.