Tel. +48 601 556 487 info@ekopro-grupa.pl

Audyt LUCID

LUCID – rejestracja krok po kroku możliwa dzięki naszej działalności. Elektroniczne systemy dotyczące opakowań i odpadów są powoływane
w każdym kraju Unii Europejskiej, a podstawę do tego działania daje Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/851 zmieniająca Dyrektywę 2008/98/WE w sprawie odpadów.

LUCID – rejestracja krok po kroku

Chcąc rozpocząć wprowadzanie produktów w opakowaniach na terytorium Niemiec należy przed pierwszą sprzedażą zarejestrować się w Systemie Dualnym VerpackG/LUCID. Grupa EKOPRO zapewnia stałym klientom kompleksowe wsparcie w zakresie klasyfikacji opakowań oraz informacje o zmianach w zakresie gospodarki opakowaniami na terytorium dedykowanych rynków Unii  Europejskiej. Zobacz więcej w zakładce VerpackG.

Podczas rejestracji, zespół ekspertów i specjalistów zajmuje się między innymi przygotowaniem dokumentacji i wdrażaniem rozwiązań zgodnych z obowiązującymi przepisami.

 

Czym jest system LUCID?

System LUCID to publiczny rejestr nadzorowany i prowadzony przez Zentrale Stelle Verpackungsregister (w tłumaczeniu oznacza to Centralny Rejestr Opakowań).. Rejestracja LUCID pozwala zwiększyć wiarygodność firmy wśród konsumentów. 

Rejestracja do LUCID – koszty

Sama rejestracja w LUCID. To jednak nie wystarczy, by wypełnić obowiązek nałożony przez dyrektywę. Wymagane jest również złożenie badania, które poświadcza uprawniony biegły. Audyt LUCID.

Co grozi za niewypełnienie obowiązku?

Brak odpowiednich dokumentów lub nieprawidłowa rejestracja do LUCID może skutkować:

● zakazem sprzedaży towarów na terenie Niemiec,

● grzywną w wysokości do 200 000 EUR nałożoną przez niemieckie organy.

Konsekwencje mogą być poważne, dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów GRUPY EKOPRO, którzy pomogą w przeprowadzeniu rejestracji w LUCID.

Pomagamy również przy wprowadzaniu polskich przedsiębiorstw na inne rynki Unii Europejskiej pod względem ich funkcjonowania i sprawozdawczości wynikających z obowiązków przedsiębiorców związanych z gospodarką opakowaniami i odpadami na dedykowanych rynkach Unii Europejskiej.

Rejestr LUCID i VerpackG – każdy może sprawdzić dane

Rejestracja w LUCID i VerpackG jest bardzo istotna w przypadku firm, które chcą rozpocząć działalność na terenie Niemiec i innych krajów europejskich. Świadomość tych społeczeństw w kwestiach ekologicznych jest bardzo wysoka, przez co ogromne znaczenie ma dla konsumentów świadomy wybór. Warto pamiętać o tym podczas skalowania biznesu na rynki zagraniczne.

Nie ma odpadów, są surowce

Rejestracja w systemie LUCID oraz badanie Deklaracji Kompletności może być znacznie prostsze, dzięki naszej działalności. Chcemy wspierać przedsiębiorców i ich firmy w dążeniu do ekologicznych rozwiązań.

Proponowane doradztwo środowiskowe dopasowane jest do profilu działalności. Wierzymy, że nie ma odpadów, są surowce, a gospodarka w obiegu zamkniętym jest przyszłością wielu przedsiębiorstw. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Gotowy do współpracy?

Szukamy ambitnych projektów, które zrewolucjonizują branże

Grupa EKOPRO Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Kazimierza Wielkiego 18
65-047 Zielona Góra

REGON: 366350251
NIP: 9731035503
KRS: 0000658712

E-mail: info@ekopro-grupa.pl
Tel: +48 601 556 487

Godziny pracy:
Poniedziałek: 8:00 - 16:00
Wtorek: 8:00 - 16:00
Środa: 8:00 - 16:00
Czwartek: 8:00 - 16:00
Piątek: 8:00 - 16:00

Copyright © 2024 Grupa EKOPRO sp. z o.o.